FIKOŁKOWO

menu

STREFA ZABAW I EDUKACJI DLA CIEBIE I TWOJEGO DZIECKA

LABORATORIUM MAŁEGO ODKRYWCY

 
zajęcia dla dzieci w wieku 5-12 lat

Każde dziecko może stać się małym-młodym odkrywcą i rozwiązywać zagadki otaczającego świata. W oparciu o praktyczne i łatwe doświadczenia, w naszym laboratorium małego odkrywcy, każde dziecko będzie mogło zobaczyć interesujące zjawiska przyrodnicze spotykane w codziennym życiu, a także odkryć prawdziwą magię nauki. Eksperymenty zostały tak dobrane, aby pokazać dzieciom, że to co naukowe wcale nie musi być tak odległe, trudne, lecz dostępne nawet dziecięcemu poznaniu, że warto przyglądać się światu, zadawać pytania, szukać na nie odpowiedzi. Podczas każdego doświadczenia w przystępny i zrozumiały sposób wyjaśnimy jego przebieg, istotę i wynik, dlaczego tak się stało, co spowodowało, że efekt eksperymentu był możliwy oraz oczywiście i przede wszystkim odpowiemy każdemu Dzieci na jego pytania. Dzieci będą mogły dowiedzieć się i przekonać „na własnej skórze”, między innymi: dlaczego tęcza jest kolorowa, czy możliwe jest, by lód był suchy, jak za pomocą ziemniaka wytworzyć prąd. Dzieci z przyjemnością wyhodują kryształy soli lub cukru, narysują coś „niewidzialnym atramentem”. Tajemniczo i zachęcająco brzmiące tytuły doświadczeń: „fioletowe mleko?”, „rakieta balonowa”, czy „wulkan zapalany lodem” przykują uwagę i zainteresowanie każdego ciekawego światem dziecka.

Cykl zajęć, w ramach laboratorium małego odkrywcy, zawiera ok. 100 interesujących eksperymentów z różnych dziedzin nauki: przede wszystkim chemii i fizyki, ale również magnetyki, optyki, akustyki, aerodynamiki, biologii, botaniki. Zachęcamy, aby Wasze dziecko zamieniło się w małego odkrywcę i rozwiązywało zagadki otaczającego świata.

Doświadczenia zostały tak dobrane, aby możliwe było ich przeprowadzenie w bezpieczny sposób, we wnętrzach specjalnie do tego celu przygotowanej kuchni-laboratorium. Zapewniamy Państwa o bezpieczeństwie Waszych dzieci. Wszystkie doświadczenia prowadzone są pod nadzorem animatora – prowadzącego, pani dr inż. Magdaleny Nowosielskiej, wieloletniego pracownika Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej, która ma doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla młodzieży szkół ponadpodstawowych w ramach Koła Młodych Chemików, które działa od lat na Wydziale Chemicznym PŁ.


© fikołkowo.pl - żłobek, sala zabaw, półkolonie Łódź, ul. Dąbrowskiego 17/21.
realizacja Backroom.pl